Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3
 • limetorrents cloud
 • kstorrent.com
 • Miłość, której szukam

  dzień 1 - poniedziałek

  

  Każde spotkanie wołczyńskie to zatrzymanie się przy jakiejś tajemnicy chrześcijańskiej. Przez ostatnie dwa lata zgłębialiśmy dwie cnoty teologalne – wiarę i nadzieję. W tym roku przyszła kolej na królową cnót – miłość. Św. Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian napisał: Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy: z nich zaś największa jest miłość (1Kor 13, 13). Dlatego tegoroczny „Wołczyn” opatrzony hasłem "Trwaj w Miłości" poprowadzi nas w głąb tajemnicy największej z cnót.

  Motto dnia inicjującego Spotkanie Młodych w Wołczynie brzmiało: Miłość, której szukam. A rozpoczęto klasycznie od rejestracji uczestników. Obecnie wołczyńska wspólnota młodych liczy ponad 800 uczestników. Zanim jednak nastąpiło oficjalne rozpoczęcie spotkania, dla zwolenników formy aktywnego wypoczynku nie zabrakło popołudniowego tańcowania.

  Oficjalnego otwarcia spotkania w anielskim stylu dokonali: Bracia Kapucyni. Na dobry początek zagrał dla nas zespół muzyki reggae BONGOSTAN. Alternatywą dla koncertu było pierwsze z czterech spotkań zatytułowane "Twardy orzech do zgryzienia, czyli warto o TYM rozmawiać". Spotkanie poprowadził br. Michał Ferenc, a dotyczyło rozeznawania powołania. Na zakończenie dnia wszyscy zgromadzili się na nabożeństwie tematycznym – Bóg jest miłością, które poprowadził brat Łukasz Kopeć. Była to dobra okazja, aby samemu powierzyć Bogu ten czas Spotkania Młodych i prosić Go, by kruszył twarde serca i uzdrawiał swoją miłością. Podczas nabożeństwa każdy otrzymał pamiątkową bransoletkę z sentencją GOD IS LOVE.

  ×

  Log in