Download http://bigtheme.net/joomla Free Templates Joomla! 3

Ekipa spotkania

ty również możesz do nas dołączyć i współtworzyć WołczynZa Spotkaniem w Wołczynie stoją konkretni ludzie. Jest ich wielu…
Wszyscy, którzy się angażują wnoszą to co mają najlepszego. Nasz TEAM ciągle się zmienia i czeka także na Ciebie. Szczególnie zapraszamy do zostania animatorem, a i harcerze mówią, że do nich też można dołączyć.

Facebook Twitter Google+ Pinterest
 1. Sztab
 2. Duchowni
 3. Animatorzy
 4. Schola
 5. Harcerze
 6. Wolontariat
 • br. Piotr Kowalski - główny organizator
 • br. Rafał Tański - proboszcz parafii w Wołczynie
 • br. Wojciech Pawłowski i Eryka Sitko - animatorzy
 • br. Tomasz Łakomczyk i br. Daniel Kowalewski - wieczorne nabożeństwa
 • br. Filip Jaros i br. Paweł Dubiel - schola
 • br. Robert Rabka - "Biały Namiot", sklepik
 • br. Bartosz Tkaczyk - konferansjer "Wołczyna"
 • br. Bartosz Ekert - koordynator Spotkania
 • br. Mateusz Włosiński - grafik Spotkania
 • br. Konrad Baran - harcerze, wolontariusze
 • br. Przemysław Tomas - modlitwa wstawiennicza
 • Dariusz Spórna - strona internetowa
 • Patrycja Szmyd - media społecznościowe
 • Artur Spórna - promocja
 • Katarzyna Dzwonkowska - filmy promocyjne
 • Młodzież Franciszkańska Tau

Jeśli masz jakąś sprawę, napisz do nas:

Formularz kontaktowy
Rozejrzysz się uważnie to dostrzeżesz … osoby duchowne. Najbardziej rzucają się w oczy kapucyni – jest ich najwięcej, są też kapłani i klerycy diecezjalni. Oprócz osób duchownych obecne są również osoby konsekrowane: siostry i bracia zakonni. Wszyscy tworzą wspólnotę posługi i obecności. By pomóc, wysłuchać, spojrzeć inaczej na życie. Siostry służą rozmową i pomagają w prowadzeniu grup. Kapłani służą sakramentem pojednania… Seminarzyści i bracia postnowicjusze dzielnie dbają, by organizacyjnie wszystko było na tip-top.

Zgłoszenia sióstr, kleryków i kapłanów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Animatorem być to… świetna sprawa. Z jednej strony jest to wysiłek prowadzenia czterech spotkań w małych grupach, a z drugiej to wielka satysfakcja z posługi. Animatorów jest ok. 100. Spotykają się raz w roku na warsztatach w Krakowie, a także w czasie weekendu poprzedzającego Spotkanie.

Warunki, które należy spełnić, aby posługiwać jako animator:

 • doświadczenie animowania małych grup
 • wcześniejszy udział w Spotkaniu Młodych w Wołczynie (nie dotyczy osób zakonnych i alumnów WSD)
 • formacja we wspólnocie katolickiej (nie jest to wymóg bezwzględny, ale mile widziany)
 • ukończony 17 rok życia

Czekamy na Ciebie! Opiekunem animatorów jest br. Wojciech Pawłowski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli chcesz posługiwać na spotkaniu jako animator wypełnij formularz zgłoszenia

Zgłoszenie animatora

Kto śpiewa – dwa razy się modli, a kto śpiewa wraz ze scholą wołczyńską to… jest w siódmym niebie. I w tym roku schola będzie nam pomagała się modlić i współtworzyć niezwykłą wołczyńską atmosferę. Nad wokalem i repertuarem czuwa Ania Madej.
Schola ma też kapucyńskich aniołów stróżów, są nimi: br. Filip Jaros i br. Paweł Dubiel.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Historia

Schola działała od samego początku, podczas każdego Spotkania Młodych. Pierwszą wołczyńską scholę poprowadziła w 1994 roku Laura Bębenek (wówczas jeszcze pod swoim panieńskim nazwiskiem); trzon składu stanowiła w niej śpiewająca młodzież skupiona wokół krakowskiego klasztoru kapucynów, a częściowo także „wypożyczeni” muzycy ze środowiska dominikańskiego.

W kolejnych latach charakter scholii oraz jej skład ulegały oczywiście pewnym wahaniom, bywało bardziej bogato lub całkiem skromnie. W latach 90. dyrygowała zwykle krakowianka Małgorzata Gawor. Do ekipy krakowskiej została dołączona schola katedralna z Koszalina, która zaprzyjaźniła się z kapucynami na szlaku pielgrzymim do Częstochowy, kiedy to z Grupą Pierwszą Pieszej Pielgrzymki Koszalińsko- Kołobrzeskiej (swoja drogą, noszącej miano „brązowej”) szedł właśnie kapucyn. Grupa z Koszalina prócz powiększenia składu osobowego wniosła ze sobą również pewne nowe śpiewy. Stroną muzyczną zajęła się wtedy m.in. Joanna Piech (teraz już Piech-Sławecka), która pomagała lub prowadziła scholę wołczyńską, oraz Agata Obuchowicz.

Schola wykonywała muzykę liturgiczną podczas mszy i nabożeństw odprawianych w ramach spotkania (zasadniczo preferowano śpiewy wielogłosowe, o ile tylko pozwalały na to możliwości), a także pełniła rolę animowania śpiewu i zabawy podczas przerw (funkcję tę z czasem przejęli konferansjerzy, w pierwszych latach jednak bywało tak, że przedstawiciele scholi w ciągu dnia niemalże nie schodzili ze sceny). Śpiewaniu towarzyszyła zwykle gitara (jedna lub kilka) oraz różne „przeszkadzajki”, podczas liturgii zaś także wykorzystywano akompaniament organowy (oczywiście nie przy użyciu syntezatora, a nie klasycznych organów).

Z czasem schola zaczęła się rozrastać, a ambicje muzyków i organizatorów w tym zakresie – rosnąć, szczególnie kiedy organizacją spotkań zajął się br. Benedykt Pączka, sam zaangażowany z działalność muzyczną i przywiązujący do niej szczególną wagę. Do obowiązków scholi doszło jeszcze wykonywanie oryginalnie zaaranżowanego hymnu, pisanego specjalnie na każde kolejne spotkanie; w 2004 roku po raz pierwszy postawiono z boku głównej sceny specjalne podwyższenie (w następnych latach także osobną scenę) dla pomieszczenia powiększającej się ekipy muzycznej. Zmieniali się dyrygenci. Od kilku lat w roli tej występują osoby związane ze scholą przy krakowskim klasztorze: w roku 2004 była to Magdalena Makarewicz-Sternicka, w 2005 r. Katarzyna Kowalska-Kania, w latach 2006-7 Małgorzata Chyła. Z tego też względu trzon scholi pozostaje krakowski (osoby świeckie oraz kapucyńscy klerycy), jednak skład poszerza się także o śpiewaków lub instrumentalistów z innych miast (ciągle licznie reprezentowany jest Koszalin, a także m.in. Bydgoszcz). Od kilku lat scholi towarzyszy coraz prężniej działająca orkiestra oraz sekcja rytmiczna. Chętnych do wspólnego tworzenia muzyki nie brakuje, dlatego od dwóch lat organizowane są wiosną specjalne warsztaty przygotowujące już częściowo repertuar na spotkanie oraz umożliwiające wyodrębnienie i zintegrowanie muzykującej grupy.

Oto pozostali dyrygenci scholi:

 • Adam Rymarz (2008-2010)
 • Krzysztof Irysik (2011)
 • Anna Madej (2012-)

Ktoś musi czuwać, aby spać mógł ktoś… Na Spotkaniu w Wołczynie są także „mundurowi”. Niezależnie czy ZHP czy ZHR są chętni do pomocy. Dyżury nocne, wsparcie logistyczne, liturgia… Służba na całego. Czy mają wolny czas? No pewnie. Czasem jednak zakłóci go sygnał na zbiórkę. Jesteś harcerzem, Strzelcem lub…? Dołącz do nas! Zapraszamy!

Opiekun: br. Konrad Baran Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wolontariusz… to nowość na naszym Spotkaniu. Dotychczas to miano mogli nosić jedynie harcerze. Dziś jednak zapraszamy do zaangażowania i obecności na kilku frontach naszego spotkania. Czasem na chwilę, czasem na ciut dłużej: np. w sekcji kuchennej czy porządkowej. Czuj się zaproszony!

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

next
prev