W pigułce o Wołczynie

Jeżeli jednak masz pytania:

Dla kogo jest to spotkanie?

Promujemy wartości chrześcijańskie. Podczas Spotkania będą obecni kapłani, zakonnicy oraz siostry zakonne.

Zapraszamy osoby od 15 do 30 lat.

Pamiętaj aby wziąć ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna. Uczestnictwo bez niej jest niemożliwe.

150zł – opłata na miejscu w dniu przyjazdu, niezależnie od długości pobytu.  (Po 1 lipca opłata wynosi 200 zł)

Zgłoszenia na Spotkanie Młodych można będzie dokonać poprzez stronę www. Zapamiętaj swoje ID, podaj je w dniu przyjazdu podczas rejestracji. Umożliwi to szybsze odnalezienie Cię w naszym systemie. Możliwe jest także tradycyjne zapisanie się w punkcie zapisów w dniu przyjazdu, tj. 17 lipca 2023 r. od godz. 7.30 do 17.00.

Czego możesz się spodziewać?

Zapewniamy codziennie smaczną i pożywną zupę na obiad, która jest dostarczana na pole namiotowe, a także herbatę na śniadanie i kolację. Dobrodzieje z Wołczyna sponsorują bułki na śniadanie. Reszta wyżywienia we własnym zakresie. Jest możliwość otrzymania wrzątku do tzw. zupek chińskich. W Wołczynie jest kilka dużych supermarketów zaraz obok pola namiotowego, dlatego radzimy nie przywozić ze sobą zbyt dużo jedzenia. Konieczny jest sprzęt biwakowy: menażka, sztućce itp.

Mieszkamy na polu namiotowym, które znajduje się ok 200 m od amfiteatru. Pole jest ogrodzone i chronione przez całą dobę. Dziewczęta i chłopcy śpią w oddzielnych namiotach, za nieprzestrzeganie tego punktu grozi opuszczenie spotkania. Należy mieć własny namiot, śpiwór i karimatę.

Na polu namiotowym będą dostępne umywalnie. Koszt jednego prysznica dziennie jest wliczony w cenę udziału w Spotkaniu.

Każdy uczestnik Spotkania jest przydzielony do małej grupy. Dzielone są one wiekowo: gimnazjaliści, szkoła średnia, studenci i starsi. Grupy spotykają się każdego dnia na spotkaniu (ok. 1,5 h). Nie ma możliwości wyboru grupy: niech zadecyduje Boża Opatrzność. 🙂

Jak znaleźć się na Wołczynie?

Wołczyn leży w odległości 12 km od Kluczborka (woj.opolskie). Bezpośredni dojazd pociągiem z Wrocławia, Opola, Lublińca lub Kluczborka. Kluczbork leży na trasie kolejowej pomiędzy Katowicami a Poznaniem.

Na Spotkanie przyjeżdżamy w dniu rozpoczęcia, tj. 17 lipca 2023. Dopiero w tym dniu będzie przygotowane pole namiotowe, dlatego prosimy, by nie przyjeżdżać wcześniej.  Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za takie osoby.

Jeżeli nie możesz przyjechać na całe spotkanie i chciałbyś uczestniczyć w części – jest to możliwe. Prosimy zapisać się w systemie. Po przyjeździe zgłoś się do informacji. Tam otrzymamsz materiały uczestnika. Bracia z informacji wskażą Ci drogę na pole namiotowe. Nie przewidujemy zniżek dla osób, które chciałyby mieszkać na polu namiotowym choćby przez 1 noc. Na terenie spotkania mogą przebywać tylko osoby zgłoszone (posiadające identyfikator).

Możesz przyjechać indywidualnie lub grupowo np. z przyjaciółmi lub w ramach grupy przyparafialnej. Osoby niepełnoletnie powinny mieć opiekę osoby pełnoletniej.